با توجه به اینکه asp.net core به تازگی توسط مایکروسافت ارائه شده است ، جای این سوال وجود دارد که آیا سوییچ کردن به این فریم ورک درست است یا خیر؟

  برای پاسخ دادن به این سوال ما کمی تاریخچه asp.net را مورد بررسی و تحلیل قرار میدهیم :

  asp.net web form :

  اولین نسخه از asp.net  در اوایل قرن ۲۱ توسط کمپانی بزرگ مایکروسافت انتشار داده شد ، که استقبال خوبی از طرف برنامه نویسان سراسر دنیا از این پلتفرم به عمل آمد ، و مایکروسافت روز به روز با دریافت بازخورد های مناسب این پلتفرم خود را گسترش داد و قوی تر کرد.

  asp.net mvc :

  نسخه بعدی کمپانی مایکروسافت asp.net mvc بود که مایکروسافت اعلام کرده بود که mvc تسل بعدی asp.net web form نیست و این دو پلتفرم به موازات یکدیگر پیش خواهند رفت ، اما به مرور زمان مایکروسافت از پشتیبانی asp.net web form خود کم کرد و در عوض mvc را گسترش داد.

  اهداف مایکروسافت در ارئه asp.net core :

   

  asp.net core

  مایکروسافت باید در عین حال اینکه یک محصول جدید را ارئه میداد ، باید مشتریان پیشین خود را راضی نگه میداشت و این قابلیت را در نظر میگرفت که برنامه نویسانی که با پلتفرم های سابق این کمپانی کار میکردند ، به راحتی میتوناستند به نسخه جدید سوییچ کنند وبا asp.net core کار کنند.

  اما هدف اصلی مایکروسافت چه بود؟

  هدف اصلی مایکروسافت یه مرحله فراتر از چیزی بود که در ظاهر عیان بود. و آن قبضه کردن بازار رقابتی بود. asp.net core  پلتفرمی بود که با تمامی سیستم عامل ها در تعامل بود و از طرفی open source تیز بود.

  مایکروسافت در این نسخه  با وجود docs خود شرکت خود را با github همگام کرد و این کار جامعیت این نسخه را بالا برد.

  مایکروسافت همزمان با رائه این پلتفرم با توجه به ضعف شرکت های رقیب خود در محیط های کد نویسی یک نسخه ادیتور قوی برای برنامه نویسان شرکت های رقیب خود با نام  visual studio code ارائه داد ،  که نشان گر این هدف مایکروسافت بود.

   

© تمامی حقوق مطالب برای وبسایت هفت دیزاین محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع و شرعا حرام می باشد.
قدرت گرفته از : بک لینکس